Pomóż nam pomagać zwierzętom – przekaż swój 1% podatku na FOP

Fundusze pozyskane w ramach 1% stanowią główne źródło finansowania działalności fundacji. To dzięki nim możemy pomagać zwierzętom, dlatego prosimy o Państwa wsparcie.

Co to jest 1%?

1% to kwota odliczana od podatku należnego państwu, którą można przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego, czyli różnego rodzaju stowarzyszeń lub fundacji, zajmujących się działalnością społeczną. Jeśli nie zdecydujemy się na przekazanie 1% konkretnej organizacji, pieniądze te zostaną rozdysponowane przez państwo.

Kto może przekazać 1%?

1% podatku dochodowego mogą przekazać rozliczające się w Polsce osoby fizyczne:

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT-36, PIT-37),
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych (PIT-28),
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku (PIT-36L, PIT-38, PIT-39)

O tym do kogo trafi 1% mogą zdecydować również podatnicy, którzy rozliczani są przez ZUS – czyli emeryci i renciści.

Jak przekazać 1%?

W ostatnich rubrykach formularza podatkowego PIT wpisz numer KRS 0000047247. Obok wpisz kwotę jeden procent podatku należnego. Jeśli chcesz, abyśmy wiedzieli kto jest darczyńcą, zaznacz kwadracik Wyrażam zgodę, w przeciwnym przypadku pieniądze zostaną przekazane anonimowo.
Emeryci i renciści rozliczni przez ZUS, nie korzystający z ulg mogą wypełnić krótki formularz PIT-OP. Nie trzeba wyliczać kwoty 1%, wystarczy podać numer KRS 0000047247.

Dla Państwa wygody udostępniamy opcję wypełnienia deklaracji podatkowej online, bez potrzeby instalowania dodatkowych programów. Aplikacja umożliwia wysłanie deklaracji PIT przez Internet lub wydrukowanie w celu dostarczenia go do swojego Urzędu Skarbowego.
Wypełnij deklaracje ONLINE

Na co przeznaczamy środki z 1%?

Wszystkie otrzymane środki przeznaczamy na potrzeby zwierząt. Pod stałą opieką mamy około 100 kotów – zarówno wolnobytujących, jak i umieszczonych w domach tymczasowych lub siedzibie fundacji. Na bieżąco realizujemy akcje sterylizacji i leczenia bezdomnych zwierząt. Wszystkim małym kociakom i dużym, które rokują w procesie oswajania szukamy nowych, kochających domów.
Fundacja nie posiada pracowników etatowych – wszyscy działamy jako wolontariusze. Na koszty administracyjne składają się wydatki ponoszone na utrzymanie siedziby fundacji, w której na co dzień bytuje ok. 30 kotów.

Chcesz wiedzieć więcej?

Przeczytaj nasze sprawozdania za poprzednie lata – Wyszukaj w bazie OPP nr KRS 0000047247.
Przeczytaj o interwencjach w zakładce nasze akcje.
Śledź nas na facebooku

Dziękujemy Wam za wsparcie – bez Was nie moglibyśmy działać!